Právě v kinech: ÚNOR 2016

Během února se těším především na jeden film, na který se chystám i do kina, ale vybrala jsem pro vás další filmy, které také vypadají zajímavě a jsou zase úplně jiného žánru.

Ma Ma / Ma ma
Penélope Cruz jsem už dlouho neviděla v žádném filmu, ale možná jsem ty filmy, kde se objevila jen zaspala. Každopádně v novém snímku si zahrála hlavní roli a tou je matka a manželka, kterou potkají nečekané životní tragédie, s kterými se bude muset vypořádat.


The Danish Girl / Dánská dívka
O filmu Dánská dívka jste již pravděpodobně slyšeli, asi hlavně proto, že se tento film uchází také o Oscary. Film se odehrává ve 20. letech v Kodani a sledujeme manželský pár, oba jsou malíři, kteří se snaží prorazit. Tedy Einar již patří mezi uznávané malíře, ale jeho manželka Gerda, portrétistka, se teprve snaží proslavit, a když ji na jedno malování nepřijde modelka, poprosí Einara, aby se převlékl za ženu a pózoval jí. Postupně se Einar stále více vciťuje do své nové role "Dánské dívky", kdy chodí i do veřejnosti, na večírky apod. a skutečnost, že ho to naplňuje, mu naprosto zamotává hlavu. 

Deadpool
Asi víte, na který film se tak moc těším já, ano na Deadpoola. A pokud jste nezaregistrovali tu kampaň, která kolem tohoto filmu běží, tak nevím, kde žijete. A pro ty, kteří Deadpoola neznáte - původně Wade Wilson, bývalý člen speciálních jednotek, ale poté, co je mu zjištěna rakovina pokročilého stadia, je mu nabídnuta "léčba" v rámci Weapon X. Wade je sice vyléčen z rakoviny, ale zároveň je znetvořen a také získal pár super schopností. Díky znetvoření rád přijme alterego Deadpool.

Tak co? Chystáte se na nějaký ze zmiňovaných filmů? Nebo jsem zrovna ten váš zde nezmínila?

Share:

6 komentářů

 1. Dánsku dívku si chcem najprv prečítať. Z ostatných filmov ma zaujal film Ma Ma :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to chápu, že knížka má přednost :)

   Vymazat
 2. Na Deadpool se s bráchou chystáme a hodně se na něj těšíme, tak snad nás to nezklame :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky doufám, mám docela dost velká očekávání od tohohle filmu, ale snad nebudu zklamaná :) Zatím to vypadá hodně dobře :)

   Vymazat
 3. Dánskou dívku jsem už viděla. Fakt moc hezký :-) a na deadpoola se taky moc teším ;-)

  OdpovědětVymazat

Děkuju za návštěvu i komentář :)