Recenze: Miley Cyrus & Her Dead Petz

Miley Cyrus & Her Dead Petz Datum vydání : 30. srpna 2015 Platforma : zdarma online Žánry : experimentální pop, psychedelický pop ...

Miley Cyrus & Her Dead Petz
Datum vydání: 30. srpna 2015
Platforma: zdarma online
Žánry: experimentální pop, psychedelický pop
Vydavatelství: Smiley Miley Inc.
Skladby: Dooo It!, Karen Don’t Be Sad, The Floyd Song (Sunrise), Something About Space Dude, Space Boots, Fuckin Fucked Up, BB Talk, Fweaky, Bang Me Box, Milky Milky Milk, Slab of Butter (Scorpion) ft. Sarah Barthel, I’m So Drunk, I Forgive Yiew, I Get So Scare, Lighter, Tangerine ft. Big Sean, Tiger Dreams ft. Ariel Pink, Cyrus Skies, Evil Is But a Shadow, 1 Sun, Miley Tibetan Bowlzzz, Pablow The Blowfish, Twinkle Song
Délka: 92:06 (23 písní)
Singly: Dooo It!
Moje hodnocení: 8/10

Na tomto albu začala Miley pracovat ještě předtím, než vydala album Bangerz, tedy ještě v průběhu roku 2013, poté se spojila s psychedelic rockovou kapelou The Flaming Lips, s kterou spolupracovala na celém albu. Miley hostovala v srpnu VMAs 2015 a celý večer zakončila vystoupením s písní Dooo It!, po kterém oznámila vydání alba, přesněji řečeno, že je zdarma dostupné na jejích stránkách, a také vydání oficiálního klipu k písni Dooo It!. A poté poprvé vystoupila s dvěma písněmi z nového alba na Saturday Night Live, konkrétně vystoupila s písní Karen Don’t Be Sad a Twinkle Song, při obou vystoupeních měla na sobě velmi specifické oblečení a doplňky.

Také oznámila, že během listopadu a prosince proběhne miniturné k jejímu novému albu, bohužel s ním zavítá jen do Ameriky. Názory na toto album se velmi liší, někomu se album líbí, někomu vůbec, ale přední kritici se víceméně shodují na pár věcech – album je možná až příliš experimentální a hlavně produkce byla nedostačující. A jaké žánry vlastně toto album zahrnuje? Psychedelic pop a rock, alternative pop, synthpop, art pop a space rock.

Málokdo čekal, že se další tvorba Miley Cyrus bude ubírat právě tímto směrem – její album Bangerz sklidilo slušný úspěch, a tak se očekávalo, že v něčem podobném bude Miley pokračovat, hlavně by jí to zajistilo slušný finanční obnos. Avšak, místo toho, se Miley rozhodla jít svou vlastní cestou a zkusit něco jiného.

Album Bangerz bylo víceméně mainstremem, byl to takový střední proud, který můžeme slyšet v rádiích, ale album Miley Cyrus & Her Dead Petz se tímto vůbec nevyznačuje a působí daleko upřímněji než její dosavadní tvorba. Na tomto albu jde především o hudbu, experimentování a upřímné texty.

Zatímco jiní interpreti si pečlivě hlídají, kde všude jsou jeho alba dostupná, Miley se rozhodla jít úplně jiným směrem a svoje album s velkým počtem písní poskytla úplně zdarma na internetu. Celé CD je velmi různorodé – některé písně jsou opravdu krásné s hlubším textem, v některých písních jde čistě o pobavení a experimentování.

Album na mě působilo velmi emocionálně a, jak už jsem zmiňovala, velmi upřímně. Mám pocit, že na tomto albu můžeme najít mnohem více z Miley jako člověka než z té celebrity Miley. Písničky, které stojí za poslech: BB Talk, Bang Me Box, 1 Sun, Twinkle Song, Dooo It!, Space Boots, I Get So Scared, Cyrus Skies.

Mohlo by tě zaujmout:

0 komentářů

Děkuju za návštěvu i komentář :)