Recenze: Mrazení (Maggie Stiefvater)

Autor : Maggie Stiefvaterová Originální název : Shiver Ze série : Vlci z Mercy Falls Rok vydání : 2010 Počet stran : 343 Na ...

Autor: Maggie Stiefvaterová
Originální název: Shiver
Ze série: Vlci z Mercy Falls
Rok vydání: 2010
Počet stran: 343

Na první pohled (hodnocení obálky):
Vlastně jsem se už hodně krát koukala po této knížce a to hlavně kvůli tomu úžasnému obalu, který mě hodně nalákal. Když jsem si knížku půjčovala vůbec jsem netušila, o čem je, ale hlavně že měla hezkou obálku :)

Seznámení s dějem:
Romance mezi vlkodlaky. Něžný milostný příběh prodchnutý působivou melancholií a tragikou. V lesích kolem amerického městečka Mercy Falls u kanadských hranic žijí vlci. Jednoho dne stáhnou z houpačky u nedalekého domu malou Grace. Pokoušou ji, ale vlk se žlutýma očima ji odtáhne do bezpečí. Od té doby dívku vlci fascinují, zvlášť její zachránce. Když o několik let později vlci napadnou Graceina spolužáka, chlapi z městečka vezmou pušky a uspořádají na ně hon. Ještě ten večer najde Grace na verandě svého domu postřeleného chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší. Sam ví, že přijde rok, kdy už na sebe lidskou podobu nevezme. Jenže ani on ani Grace se s tím nechtějí smířit, ne teď, když se konečně setkali. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby neztratil sám sebe a taky Grace. Protože tentokrát už to bude navždy. Kniha Mrazení vyšla již ve 32 jazycích! 30 týdnů se držela na žebříčku New York Times Bestsellers a s přestávkami se do něj stále vrací.

Můj názor na knihu:
Popravdě řečeno jsem čekala něco na způsob Twilight ságy, ale musím vás vyvést z omylu - tohle nejsou vlkodlaci známé ze Stmívání, ani z dalších knižních sérií. Autorka si vytvořila vlastní představu o vlkodlacích, kteří žijí ve smečce, mění se podle teploty atd. Vyobrazení vlkodlaků mě na knize nejvíce zaujalo - jsou to noví vlkodlaci, kteří se mi zalíbili. No, dále hlavní hrdinka Grace - někdy s ní souhlasím, ale potom udělá nebo řekne něco, čemu úplně nerozumím, ale je mi docela sympatická a soucítím s ní - v některých situacích. No a Sam, zástupce mužského pohlaví, jako vlk se mi líbí mnohem více než jako člověk, je takový nejistý a vůbec ne mužný, i když je milý a taky mně sympatický, i když nestal se mým knižním idolem :) Ale celkově knihu hodnotím velice kladně, představení nových vlkodlaků hodnotím nejlépe z celé knihy, hlavní hrdinově nejsou špatní, zápletka je chytlavá, napínavá. Rozhodně si chci přečíst další díly!

Mohlo by tě zaujmout:

0 komentářů

Děkuju za návštěvu i komentář :)